שעות פעילות

ראשון - חמישי : 9:00 - 17:30

מגדל הכשרת היישוב

ז'בוטינסקי 9, בני ברק

077-8050405

24/7 מענה אנושי

מיקומך באתר:

בלוג המרכז להסדרת חובות

מומחים במציאת פתרונות לבעלי חובות

מחיקת חובות לבנקים

מחיקת חובות לבנקים

ישנן 2 דרכים משפטיות למחוק חוב של האזרח כלפי הבנק. הדרך הראשונה היא להגיע להסדר חובות אבודים, בו הבנק מוכר כישות עצמאית (למרות שמתוקף היותו בנק מדובר בישות מסדירה הכפופה לבנק ישראל, ולא לישות 100% פרטית) והחייב – כמי שנוצר לו חוב אבוד שאין ביכולתו לשלם. החוב מומר לפטור והבנק כישות נפרדת מכיר בזה כהוצאה ומשולם על זה מס. הדרך השנייה היא לגבש אסטרטגיה ישירות נגד הבנק, ולמצוא מהלכים שונים שלא היו תקינים על פי לשון החוק, ועל כן הלקוח יכול לטעון שמגיעים לו בגינם פיצויים. המהלך הכי נפוץ הוא אי דיווח נכון על חשבון העובר ושב של הלקוח. על פי חוק, כל שינוי בחשבון הלקוח צריך להיות מדווח עד 96 שעות מרגע הביצוע. בפועל, הוצאות מכספומט או דרך הפקיד מדווחות מיד. זיכוי חשבון בכסף כמו משכורת או העברה עורך 96 שעות ברוב המקרים, ואם המעסיק/המעביר מהבנק שלכם זה יכול לקחת כ- 24 שעות. כך או כך, מקרה בו כסף שהועבר אך נרשם על ידי הבנק לאחר 96 שעות בחשבונו של הלקוח מהווה עילה לתביעת דיבה נגד הבנק: ללקוח היה ביד סכום של X₪ והבנק דבק בכך שיש לו עדיין X-N₪ בניגוד לפקודות.

הסדר חובות אבודים

ברוב המקרים, זהו ההסדר המתבקש למחיקת החובות. על פי אסטרטגיה זו, אנו נוכיח שהסכום של החוב גבוה מכל פרופורציה, ללקוח ומעורכי דינו לא הייתה יכולת לחזות זאת, והם לא צפו את שיעורי הריבית בפועל שיאמירו לכאלו סכומים. במקרה זה, ובמידה והוא מנוסח היטב ודבק בחפותו של הלקוח, מערכת המשפט תצדיק את עורך הדין למחיקת חובות ותורה להסדיר את החוב כאבוד, לוותר ללקוח ולשלם מס לבנק על החוב האבוד כהוצאה מוכרת.

גם אתה נקלעת לחובות? מוטב כי תפנה למרכז למחיקת חובות

אם נקלעת לחובות, יש מי שיסייע לך. אנו גיבשנו מתווים למחיקת חובות הקיבוצים אשר הצליחו בגדול! בו ותיהנה מאותו שירות בדיוק, ותפטור את עצמך בחובותייך ONCE AND FOR ALL. נכון, זה לא תמיד אפשרי, ויש לבחון את נסיבותיו של כל מקרה ומקרה, אך אנו מתחייבים לעשות את המקסימום האפשרי להביא למחיקה או הקהל בעומס החוב.

תביעה נגדית מול הבנק בגין טעות משפטית שעשה

במעט מקרים זה קורה, אך כשזה קורה גם לכם וגם לנו יהיה חיוך על השפתיים. מדובר במקרה בו הבנק טען שיש לכם חוב, בין באמצעות זה שהוא סימן מינוס בדפי הבנק, ובין באמצעות פנייה שלו אליכם להחזר חוב על הלוואה ממשית שנלקחה. בפועל, לחשבון של ההלוואה או לעובר ושב הכסף עליו בניתם לשלם כבר הועבר על ידי צד ג' ממזמן: הבנק לא דיווח כחוק לאחר 96 שעות. במקרה זה, גם אם הבנק שלח אליכם מכתב וביום המחר הבין שטעה וזיכה את חשבונכם – אתם עדיין יכולים לתבוע עוגמת נפש, ובמקרים בהם הבנק עדיין דבק בכך שהכסף לא אצלכם (על אף שצד ג' סיפק אסמכתא שהוא העביר את הכסף) ניתן לתבוע את הבנק לדיבה על הצגת סכום כסף נמוך ממה שאמור להיות לכם באמת.

המרכז למחיקת חובות

המרכז למחיקת חובות מתמחה במחיקת חובות מכל הסוגים. המשרד עוסק במחיקת חובות לבנקים הן עבור גופים מסחריים והן עבור משפחות ופרטיים. פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם!

עוד נושאים שאולי יעניינו אותך:

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי 2019

החוק החדש מעביר את האחריות לרשות האכיפה והגבייה (הוצאה לפועל לשעבר) על חייבים יחידים שחובותיהם נמוכים מ-150 אלף שקל , ואילו חייבים שחובותיהם עולים מ- 150 אלף שקל יהיו באחריות האפוטרופוס הכללי וכונס הנכסים הרשמי, שמעכשיו ייקרא "הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי".

קרא עוד »
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

לקבלת ייעוץ טלפוני ראשוני בחינם

מלאו את הפרטים בטופס המצורף

מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק:

שירותי המשרד:

נגישות

תקועים עם חובות או עומדים לפני פשיטת רגל?
לקבלת ייעוץ משפטי הירשמו עכשיו: