שעות פעילות

ראשון - חמישי : 9:00 - 17:30

מגדל הכשרת היישוב

ז'בוטינסקי 9, בני ברק

077-8050405

24/7 מענה אנושי

מיקומך באתר:

בלוג המרכז להסדרת חובות

מומחים במציאת פתרונות לבעלי חובות

מחיקת חובות ארנונה – המדריך

בתחילת כל שנה, מפרסמות העיריות והמועצות המקומיות, צווי ארנונה שהם מציינות את הזכות של נישומים שמשתייכים לסקטורים מסוימים כך שהן אינן מפרסמות מידע שעשוי להיות יעיל לאלה שזכאים להנחה בגלל מצבם הכלכלי הירוד, היות והארנונה, היא נטל כבד שקשה לשלם בכל משק בית ממוצע. מי שיש לו חוב בארנונה, יוכל לגשת למועצה או לעירייה ולבקש מחיקת חוב, אך לא לפני שבירר על מחיקת חובות ארנונה. ישנם אזרחים שקיבלו חוב ארנונה גבוה הגישו בקשה לוועדת הערער בארנונה, כך שזו תדון לגבי מחיקת החוב או הפחתתו.

הנחה שלא נוצלה מסיבות חריגות
אם מי שזכאי להנחה בארנונה, לא קיבל את ההנחה, היות ולא הגיש בקשה בזמן להפחתת התשלום בגלל הזכאות שמגיעה לו, אם כנכה, כחד הורית, כפנסיונר ועוד, ניתן יהיה להגיש בקשה למחיקת חוב הארנונה. שיעור מחיקת החוב באנונה, יהיה בשיעור גובה ההנחה שקיבל החייב. אם החייב יוכיח כי מסיבת אי יכולת כספית לשלם את החוב, לא עמד בתשלומים, ייתכן כי תהיה לו מחיקת חוב בשיעור מסוים, מה שיקל עליו את תשלום החוב. יש למצוא את כל המידע על מחיקת חובות ארנונה, לפני שתתחילו בצעדים. לפעמים ניתן יהיה לקחת עורך דין, אשר מבין היטב בחובות מול הרשויות ויוכל לסייע לחייב במחיקת חובות באופן משמעותי. רוב הרשויות אם העירייה או מועצות מקומיות, אינן מגלות רגישות לאזרחים מהשכבות החלשות ומלחמות מולן הן קשות.


די להתנצחות מול פקידי העירייה
ככל שיהיה לכם מידע רב יותר על מחיקת חובות ארנונה, כך יהיה לכם קל יותר להתמודד מול הרשויות הללו כשאר יש לכם מידע יעיל, אמין וחוקי. יש כאלה שמתנצחים מול הפקידים כאשר יש להם ידע ואינם מרפים, עד לקבלת ההנחה הדרושה או מחיקת החובות. על פי חוק מס' 338 ו- 339, לפקודת העיריות, יש בסמכות של הרשות המוניציפלית למחוק חובות כספיים נגד תושביה, כך שניתן להשתמש בקלף זה ואף לברר לגבי החוקיות של הסעיפים הללו. בררו בכל מקור שתוכלו, כולל עורך דין, כך שהוא ינחה אתכם לבצע את הליכים הראשוניים למחיקת החוב בארנונה

עוד נושאים שאולי יעניינו אותך:

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי 2019

החוק החדש מעביר את האחריות לרשות האכיפה והגבייה (הוצאה לפועל לשעבר) על חייבים יחידים שחובותיהם נמוכים מ-150 אלף שקל , ואילו חייבים שחובותיהם עולים מ- 150 אלף שקל יהיו באחריות האפוטרופוס הכללי וכונס הנכסים הרשמי, שמעכשיו ייקרא "הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי".

קרא עוד »
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

לקבלת ייעוץ טלפוני ראשוני בחינם

מלאו את הפרטים בטופס המצורף

מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק:

שירותי המשרד:

נגישות

תקועים עם חובות או עומדים לפני פשיטת רגל?
לקבלת ייעוץ משפטי הירשמו עכשיו: