שעות פעילות

ראשון - חמישי : 9:00 - 17:30

מגדל הכשרת היישוב

ז'בוטינסקי 9, בני ברק

0723936594

24/7 מענה אנושי

מיקומך באתר:

בלוג המרכז להסדרת חובות

מומחים במציאת פתרונות לבעלי חובות

בדיקת צו איסור יציאה מהארץ

חשוב לדעת, כי במדינת ישראל, ישנה האפשרות, להטיל צו עיכוב יציאה מהארץ על אזרחים, כך שיחסום מהם את האפשרות לצאת מהגבולות, אם לתקופה קצובה, או אם לצמיתות. מדובר על מכשיר עקיפה דרקוני שפוגע בחירותו של המעוכב והיציאה בחופש התנועה. מדובר על קשיים לא רק לאלה המעוניינים לנפשו, כי אם לאנשים שעובדים עם ארצות שונות בחו"ל מה שיפגע קשות בפרנסתם. לפני כל יציאה, יש לבדוק בדיקת צו איסור יציאה מהארץ. יש לחייג למרכז מידע שניתן למצוא ברשת ואם אכן קיים צו זה, יש לפנות לעו"ד לבירור ולהתרתו באם זה אפשרי. ישנם שני מקרים למתן צו זה, אם בגלל חוב להוצל"פ , או בגלל מעשה פלילי.

על מנת למנוע הפסדים ועגמת נפש – בדקו אם קיים נגדם צו עיכוב יציאה

יש אנשים שאינם מודעים לכך כי יש נגדם צו עיכוב יציאה, הם רוכשים כרטיס וכשהם מגיעים למשטרת הגבולות, הם מקבלים עוגמת נפש והפתעה לא נעימה, הוצאות מיותרות, טרטור ועוד. בזמנו על מנת לבצע בדיקת צו איסור יציאה מהארץ, אדם היה אמור לפנות לכמה גורמים, אך לאחרונה, נפתח מוקד טלפוני חדש ברשות האוכלוסין וההגירה, אשר כפופה למשרד הפנים בישראל, אשר דרכו בודקים אם קיים צו עיכוב נגדו. ראשית לאחר שבדקתם כי אכן קיים צו עיכוב יציאה, בררו על מה הצו, אם בעקבות תיק הוצל"פ], שהוא מצריך טיפול אחר או בגלל תיק פלילי אשר מחייב התייחסות שונה לחלוטין.

כיצד מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ בשל חובות הוצל"פ?

במידה וצו עיכוב היציאה הוצא נגדכם בשל חובות בהוצל"פ, נסו להגיע לפשרה ע הנושים ואפילו לשלם מעט יותר, כך שיבוטל ההליך. קשה לצאת מהארץ אם חובות, מה שמצריך ערבות של אדם על החייב, שמשתכר מעל סכום מסוים שבית המשפט ייקבע, כאשר הצליח החייב להשיג ערבות, הוא יצטרך להתייצב בלשכת ההוצל"פ על מנת לדווח על חזרתו לארץ. בכל מקרה, מומלץ היום לכל אחד, לבצע בדיקת צו איסור יציאה מהארץ, על מנת לוודא כי אכן יכול לצאת מהארץ, ללא הפתעות בלתי נעימות ועוגמת נפש מיותרת, היות והחוקים בישראל נוקשים ועל כל חוב כמעט, ניתן להוציא צו זה ע"י הנושים עצמם.

עוד נושאים שאולי יעניינו אותך:

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי 2019

החוק החדש מעביר את האחריות לרשות האכיפה והגבייה (הוצאה לפועל לשעבר) על חייבים יחידים שחובותיהם נמוכים מ-150 אלף שקל , ואילו חייבים שחובותיהם עולים מ- 150 אלף שקל יהיו באחריות האפוטרופוס הכללי וכונס הנכסים הרשמי, שמעכשיו ייקרא "הממונה על הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי".

קרא עוד »
Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email

לקבלת ייעוץ טלפוני ראשוני בחינם

מלאו את הפרטים בטופס המצורף

מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק:

שירותי המשרד:

כפתור נגישות

משרד עורכי הדין אלגבי אגבלי מלכית המומחים בישראל למחיקת חובות השאירו פרטים עכשיו: