077-9969530
 
מידע מקדים על פשיטת רגל

פשיטת רגל: מידע מקדים

לא מעט עסקים בישראל עוברים תקופות לא נעימות. כאשר בית העסק נקלע לחובות, בעלי העסק לא תמיד יודעים כיצד לצאת מהם, ומתחילים "לשקוע" בחובות. הגורמים המוכרים לשקיעה בחובות הנם הוצאות כספיות גדולות, לקיחת משכנתאות גדולות ללא כיסוי, הלוואות שלא ניתן להחזירם, וכן תשלומים שלא נפרעו לבית העסק ותזרימים שליליים בעסק ללא פיקוח. כאשר החובות תופחים ללא דרך להשיבם, בית העסק מגיע לצומת דרכים בה עליו להחליט האם לפשוט את הרגל או לא.
תהליך פשיטת רגיל הוא לא פשוט, ובדרך כלל נחשב למוצא האחרון של בית העסק, במידה והוא לא מצליח לצאת בכוחות עצמו מהמשבר, או להגיע להסדר מחיקת חובות מול הנושים. במסגרת הליך פשיטת הרגל, ישנן חובות והגבלים על החייב שמטרתן, למנוע ממנו ליצור חובות חדשים ולגרום למצבו להיות רע יותר. על פי החוק של פשיטת הרגל, בית המשפט עשוי להטיל על החייב את ההגבלות השונות, כבר לאחר שהוצא צו כינוס וטרם הוחלט או ניתן צו פושט רגל.

ההגבלות שיחולו על החייב

במסגרת 3 דברים שצריך לדעת לפני פשיטת רגל יש לדעת את ההגבלות החלות על החייב כגון:
* לקוח מוגבל חמור בבנק מה שאינו מאפשר לו לפתוח חשבון בבנק, למשוך שיקים ולעשות שימוש בכרטיסי אשראי
* חייב- לא יוכל לפתוח תאגיד ואינו יכול אפילו לשמש כנושא משרה בתאגיד אם במישרין או אם בעקיפין
* לחייב יהיה צו עיכוב יציאה ממועד צו הכינוס ועד לסיום של הליך פשיטת הרגל
לגבי ההגבלות הללו, חשוב להבהיר את צדו של בית המשפט והחומרה של ההגבלות הללו. לבית המשפט קיימת סמכות לצמצם אותן או לבטל אותן בהתאם למקרה עצמו. אבחון מוקדם יאפשר למציאת פתרון טוב יותר, היות ואבחון מאוחר עשוי לגרום לנישול מרכוש, ללא חסכונות וללא הסדר של הנושים. יש לפנות לעורך דין המתמחה עם חובות, כזה שהוא בעל ניסיון מוכח בביצוע הסדרי נושים ופשיטת רגל.

פחות החמרה בבתי משפט לחייבים

בתי המשפט במגמה של ריכוך יותר לצד החייבים. במידה והחובות שנקלעו אליהם, היו בתום לב, כלומר, ללא כוונה פלילית או ניהול כושל מלכתחילה של העסק. במקרה והוחלט לצאת לפשיטת רגל, רצוי להתייעץ עם עורך דין מומחה לפשיטת רגל ומחיקת חובות, על מנת להגיע אל בית המשפט עם המסמכים הרלוונטיים ולקדם את התהליך כמה שיותר מהר.
אנו במרכז למחיקת חובות מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ על מנת להבהיר לכם את מצבכם, ולסייע לכם לצאת מהמשבר בזמן הקצר ביותר.

 

 

המרכז למחיקת חובות
עורכי דין מחיקת חובות
אודות
צוות המשרד
בלוג
מחיקת חובות בהוצאה לפועל
מחיקת חובות כספיים
מחיקת חובות ביטוח לאומי
יצירת קשר
מפת אתר
 
התמחות שלנו
הוצאה לפועל
עיכוב יציאה מהארץ
עודכי דין פשיטת רגל
איחוד תיקים
הפטר בפשיטת רגל
מחיקת חובות
ביטול עיקולים
אזרחי/מסחרי
 
 
 
 
     
ניוזלטר
 
 
 
 
עורכי דין למחיקת חובות, שאול המלך 8, בית אמות המשפט, תל אביב. 077-9969530